بهترین رنگ برای دکور رستوران

چه خانه دار باشید چه مدیر یک فروشگاه یا یک رستوران، اگر بخواهید محیطی را دکور کنید باید با بحث روانشناسی رنگ ها آشنا باشید.

روانشناسی رنگ ها علمی ثابت و تایید شده است که به بررسی تاثیر رنگ های مختلف بر احساسات، تصمیمات و خلق و خوی افراد می پردازد.

بعضی رنگ ها می توانند به القای حس خاصی منجر شوند و یا در تصمیم گیری به افراد کنند و برخی دیگر از رنگ ها می توانند به شما کنند که غذای بیشتری را در رستوران خود بفروشید!

محیط یک رستوران بخش مهمی از سودآوری را تحت تاثیر قرار می دهد. به عنوان مثال باور اغلب متخصصان این است که استفاده از رنگ قرمز در دکور فست فود ها می تواند به جذب مشتری برای آن ها کمک کند.

اگر شما یک رستوران دارید یا می خواهید یک رستوران افتتاح کنید موارد و نکات زیر می توانند به شما در انتخاب صحیح رنگ دکور محل کارتان کمک کنند:


آبی و بنفش

آبی صلح و دوستی، اندوه و آب را به ذهن انسان می آورد. رنگ آبی بیشتر با آقایان سازگار است و یک رنگ سرد محسوب می شود. این رنگ می تواند محیط را بزرگ تر از آن چه واقعاً است نشان دهد.

رنگ آبی در ترکیب با رنگ های گرم بسیار زیبا و آرامش بخش می شود اما در یک رستوران استفاده از رنگ آبی (یا بنفش) به تنهایی می تواند به کور شدن اشتهای افراد منجر شوند. طی تحقیقاتی مشخص شده است که رنگ های آبی و بنفش یادآور کلمه ی سم در ناخودآگاه ذهن انسان هستند. بنابراین اگر می خواهید مشتریان زیادی داشته باشید که خرید زیادی هم از شما انجام دهند از رنگ آبی یا بنفش اجتناب کنید.


زرد

رنگ زرد نمایانگر خورشید و منتقل کننده ی حس شادی، روحیه ی بالا و با ارزش بودن است. زرد پیام "احتیاط" را منتقل می کند و می تواند نظر افراد را به سادگی جلب کند. شما به سادگی می توانید از این رنگ به عنوان هایلایت در دکوراسیون محل کارتان استفاده کنید اما به دلایلی به کار بردن این رنگ باعث می شود که افراد برای مدت زمان کمتری در رستوران شما بمانند!

رنگ زرد تحریک کننده است و افراد در اتاق هایی که دیوار های زرد رنگ دارند حس جنب و جوش بیشتری دارند. برخی از فست فودی ها از رنگ زرد استفاده می کنند تا مشتریانسان به محض تحویل گرفتن غذایشان آن محل را ترک کنند تا مکان کافی برای مشتری های بعدی باشد.


سبز

سبز یک رنگ آرامش بخش است و می تواند دید را بیشتر کند. مردم رنگ سبز را با طبیعت همسان می بینند و به همین دلیل است که در اتاق هایی که دکوراسیون سبز رنگ دارند احساس راحتی بیشتری می کنند. رنگ کردن دیوار رستورانتان با رنگ سبز ایده ی خوبی به نظر می رسد.


قرمز

قرمز منتقل کننده ی حس خشونتت، گرما، آتش، اخطار، خطر و ... است. ترکیب قرمز با مشکی یک دید کلاسیک ارائه می دهد. برخی از افراد می گویند که قرمز اشتها را افزایش می دهد و از سوی دیگر رنگی بسیار جالب توجه است. به همین دلیل اگر می خواهید نظر افراد را به رستورانتان جلب کنید می توانید از رنگ قرمز استفاده نمایید.

مراقب باشید که بیش از اندازه از رنگ قرمز در دکور رستورانتان استفاده نکنید زیرا قرمز هم مانند زرد یک رنگ محرک است.

پیشنهاد می کنیم که از این رنگ در برخی قسمت های دیوار های خارجی رستورانتان استفاده کنید تا نظر عابران و افراد به فروشگاه شما جلب شود.

رنگ قرمز افزاینده ی اشتها است و طبق تحقیقاتی میزهای با رنگ قرمز باعث می شوند که افراد بیشتر غذا بخورند.


و اما دو نکته:

  • رنگ های تیره برای محیط های وسیع مناسب تر می باشند. اگر سالن غذاخوری کوچکی دارید بهتر است از رنگ های روشن تر استفاده کنید.
  • و دومین نکته این که رنگی که برای رستورانتان انتخاب می کنید نباید زیاد کدر باشد. هرچه رنگ ها زنده تر باشند حس تمیزی بیشتری را منتقل می کنند.

به طور کلی رنگ های سرد آرام کننده و رنگ های گرم محرک هستند.


منبع: شیراز هارمونی

/ 0 نظر / 130 بازدید