طراح داخلی و ۱۰ نشانه ای که شما باید یک طراح دکوراسیون داخلی شوید

اگر از شغل خود متنفر هستید پس شما هم در بین ۷۰٪ جامعه قرار دارید. طبق اطلاعات Gallup بسیاری از افراد نسبت به کار و حرفه ای که دارند ناراضی هستند. واقعا سرسام آوراست!

اگر شما هم بخشی از این ۷۰٪ هستید، شاید قصد تغییر شغل داشته باشید. نمی دانید چه شغلی برای شما مناسب است، ما لیست کوتاهی از یافته های خود را برای شما آماده کردیم تا ببینید آیا طراح داخلی یا طراح دکوراسیون داخلی می تواند شغل مناسب شما باشد.

طراحی داخلی ، نیازمند قدرت فکری بالا و منطق است. کسی که قدرت درک مناسب از ترکیب ایده ها را باهم داشته باشد. آیا شما این چنین قدرت تفکری برای ترکیب ایده های هنری با منطق را دارید؟

اگر نظر شما مثبت است پس باید این ده نشانه مهم برای یک طراح داخلی شدن را بخوانید.


۱.نسبت به جزئیات دکوراسیون حساس هستید

بعضی از نکاتی که همیشه در ذهن شما در جریان است عبارت است از: رنگ کاشی های حمام، دکوراسیون آشپزخانه، تزیین اتاق خواب. آیا با این افکار آشنا هستند؟

آیا به اتاق دوستتان خوب توجه می کنید، چرا از این دستگیره ها استفاده کرده اند، باید از رنگ طلایی استفاده می شد تا با رنگ نقره ای هماهنگی داشته باشد. بعد هم این ها را بلند تکرار می کنید.

اگر زمانی را برای چیدمان خانه و دکور آن صرف می کنید، شاید طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی زمینه کاری مناسبی برای شما باشد.


۲.بی درنگ اسباب و اثاثیه را تغییر می دهید

اگر به سرعت برای درد کمر خود به سراغ یک حوله گرم می روید چرا که تغییر دکوراسیون حمام عامل اصلی این درد است و یا بچه ها از شما درباره جای وسایل خود سوال می کنند، یا همسر شما از صندلی مورد علاقه اش سوال می کند چرا که شما تصمیم گرفته اید آن را جایی دیگر بگذارید، اگر دوست دارید هرکس به محض وارد شدن به اتاق فکر کند به یک جای رویایی قدم گذاشته است، بنابراین طراحی داخلی برای شما بهترین شغل است. اگر بعد از شش ماه یا کمتر از این مدت تصمیم دارید تغییر دکوراسیون بدهید بد نیست در یک مدرسه طراحی داخلی ثبت نام کنید.


۳.دوستان از شما ایده های طراحی می خواهند

اگر دوستانتان از شما ایده هایی برای طراحی داخلی می خواهند، این بهترین نشانه است که شما دیدی خلاق دارید و می توانید یک طراح داخلی خوب یاشد.

آیا دوستانتان هر بار از شما ایده ای تازه برای تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود می خواهند؟ آیا آن ها می پرسند چه رنگی با عناصر خانه آن ها هماهنگ است؟ آیا این رنگ ها با کف پو ش و مبلمان خانه هماهنگ است؟ اکر جوابتان مثبت است پس طراحی داخلی به عنوان حرفه کاری برای شما مناسب است.


۴.تلاش می کنید هر معمایی درزمینه دکوراسیون را حل کنید

اگر توانایی حل مشکلات موجود در خانه را دارید، پس مهم ترین قدم برای تغییر دکوراسیون خانه را برداشته اید. پتانسیل لازم برای تغییر درهر ناهماهنگی موجود را می توانید با مشورت با یک گروه مشاور و یا بازدید از خانه هایی که به مزایده گذاشته شده اند برطرف کنید. به این ترتیب دکوراسیون را از آن چه که بود به بهترین شکل زیبا سازید.


۵.شما رنگ هایی بیش تر از یک جعبه مدادرنگی می شناسید

شما نه تنها رنگ های موجود در چرخه رنگ را می دانید بلکه رنگ های ترکیبی و اصلی از این رنگ ها را خوب می شناسید. خوب می دانید چه رنگی برای کجا مناسب است، چه رنگ هایی با هم همخوانی ندارند. می دانید چه رنگ هایی بر محیط تاثیر مثبتی دارند.

شما تنها کسی هستید که فرق بین رنگ بژ و خاکستری مایل به بژ را خوب می دانید.


۶.فروشگاه های لوازم خانگی شما را خوب می شناسند

مطمئن هستیم که شما لیستی از لوازم مورد نیاز برای خانه دارید، از طرفی فروشگاه های لوازم خانگی شما را خوب می شناسند.

طراحان داخلی خالق خلاقیت هستند و باز داشتن آن ها کار دشواری است. پس اگر در تلاش برای ایده پردازی و تغییر رنگ این طرف و آن طرف هستید باید به آن ها توجه کنید و از هریک به بهترین شکل استفاده نمایید.


۷.همیشه یک جعبه ابزار کنار دستتان دارید

فرقی نمی کند که شما یک طراح داخلی خانم هستید یا یک طراح داخلی آقا ، آن ها ترجیح می دهند هر کاری را خودشان انجام دهند، به همین منظور همیشه یک جعبه ابزار کنار خود دارند. اگر کیف شما پر از وسایل مختلف از جمله ابزار اندازه گیری و غیره است، شاید فکر کنید که چطور می توانم این کیف را به یک کیف کار تبدیل کنم.

شغلی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد تا به بهترین شکل از این ابزار به راحتی استفاده کنید، اگر می خواهید درب و پنجره را اندازه بگیرید، اگر دنبال بهترین اندازه برای نیمکت هستید و این که چگونه از ابزارهای جدید در آشپزخانه استفاده کنید، پس شاید طراحی داخلی برای شما خوب باشد.


۸.به جلاکاری و صیقل دادن مبلمان علاقه زیادی دارید

خرید وسایل منزل یکی از کارهای مورد علاقه شما است. شما دوست دارید وسایل عتیقه را به وسایل جدید و تازه تبدیل کنید، از رنگ های مختلف و حتی کاغذ سنباده برای جلا دادن سطوح یک شی و ایجاد یک دید متفاوت و وسیله ای جدید استفاده می کنید.

یک میز قدیمی یا یک صندلی قدیمی را به خانه می آورید و با تغییراتی روی آن، وسیله ای جدید را به وجود می آورید. حتی اگر لباس ها از لباسشویی بیرون بزند و یا کارهای زیادی باقی مانده باشد، باز هم ترجیح می دهید بر روی آن موضوع کار کنید و به هر طریق باید نتیجه این کار را ببینید.

زمانی که کار روی وسیله قدیمی تمام شد وقت آن می رسد که مجدد، اتاق نشیمن خود را بازچینی کنید.


۹.همیشه در حال شکار هستید

بسیاری از خانم ها و آقایان وقتی به خرید می روند، فکر می کنند به یک ورزش خاص رفته اند در حالی که برای شما این ایده کاملا متفاوت است.

شما علاقه زیادی به پیدا کردن وسایل خاص و تک دارید. هر جایی که باشید حتی در وسط راه، کافیست یک مرکز خرید ببینید، به سرعت به سمت آن می روید تا کالای مورد نظرتان را خریداری کنید.

خرید اشیا عتیقه، و دکوری های زیبا و اثاثیه زرق و برق دار حس شادی بخشی به شما می دهد که با هیچ حسی قابل مقایسه نیست.


۱۰.پارچه ها را می شناسید

درب آکاردئون، کاشی کاری ساده،کمد کشودار، آیا این اواخر این سه کلمه را بر زبان آورده اید؟

طراح داخلی معمولا هدف خود را می داند. همه کلماتی مانند، کتان، نایلون، لنین،پشم،مخمل . میکرو فایبر را حتما شنیده اند. از طرفی افردی که طراح به دنیا آمده اند از همان ابتدا اطلاعات کاملی درباره دنیای پارچه ها دارند. اگر کسی فرق بین لنپور و لیوسل را نداند ولی شما به راحتی آن ها را از هم تشخیص می دهید. خوب می دانید که هرکدام به چه منظوری استفاده می شوند.

علاوه بر این خوب می دانید که چگونه باید از مواد در جای مناسب خانه استفاده شوند. آیا این موارد درباره کسی که شما می شناسید صدق می کند؟

اگر به هریک از این سوالات پاسخ مثبت داده اید و یا با هر یک از این جمله ها موافق بودید، پس بدیهی است که شما برای طراح داخلی شدن به دنیا آمده اید اما تا به حال مسیر اشتباهی را طی کرده اید. بنابراین از این لحظه جزو آن ۷۰% نباشید. از پتانسیلی که در اختیار دارید و برای آن چه خلق شده اید استفاده کنید.


منبع: مساحت

/ 0 نظر / 81 بازدید